Otázky a odpovědi

Autodetailing je služba, která napomáhá udržet váš vůz po kosmetické stránce v dokonalém stavu a prodloužit jeho přirozený vzhled. Pravidelné čištění, ošetřování interiéru, ochrana laku a dalších částí vozidla snižuje riziko poškození a opotřebení materiálu.
Leštění auta se zaměřuje na odstranění drobných vad, jako jsou jemné škrábance, zašlý (zmatněný) lak a navrací vozu lesk. Voskování je proces, při kterém se na povrch vozidla nanáší tenká vrstva vosku, která chrání lak a dodává mu hlubší lesk.
Odstranění vodního kamene (vodních skvrn) je součástí profesionálního autodetailingu. Používají se specializované čistící prostředky a strojní leštění laku, které odstraňují vodní skvrny bez poškození laku. Důležité je také pravidelné ruční mytí vozidla a následné usušení sušícím ručníkem na auta ve stínu.
Odstranění skvrny po ptačím trusu na laku vozu jde v mnoha případech odstranit vícekrokovým strojním leštěním laku. Velice záleží, jak dlouho setrval ptačí trus na povrchu laku vozu. Čím déle působily chemikálie na lak z ptačího trusu, tím hůře se půjde tohoto poškození zbavit.
Odstranění vodních skvrn z povrchu skla lze do jisté míry odstranit za pomoci strojního leštění nebo různými chemickými přípravky. Velice záleží, jak dlouho zde tyto skvrny jsou. Lze jim ale předejít důkladným usušením celého vozu včetně skel po mytí vozidla.
Keramická ochrana laku je nejmodernější ochrana laku, která poskytuje vynikající odolnost vůči jemným škrábancům, UV záření, různým chemikáliím (soli, ptačímu trusu, hmyzu apod.) a povětrnostním vlivům. Tento průhledný povlak zlepšuje a prohlubuje lesk, zároveň usnadňuje mytí vozidla.
Nejčastější problémy, které mohou poškodit lak na vozidle, jsou škrábance způsobené jednak neodborným způsobem mytí vozidla (např. nevhodná mycí houba, špinavý hadr, kartáčová mycí linka apod.) nebo vodní skvrny, ptačí trus, hmyz, UV záření, pryskyřice a nekvalitní čistící prostředky. Profesionální autodetailing dokáže tyto problémy efektivně a šetrně vyřešit a zabránit dalšímu poškození.
Obyčejné mytí auta se zaměřuje na odstranění povrchových nečistot, zatímco profesionální autodetailing zahrnuje důkladné čištění, odstranění kontaminace laku, odstranění škrábanců formou strojního leštění laku, ošetření interiéru a ochranu laku. Autodetailing je komplexní proces, který zanechá váš vůz v nejlepším možném stavu.
Profesionální autodetailing poskytuje celou řadu výhod. Vaše vozidlo získá špičkový vzhled díky hloubkovému čištění, odstranění škrábanců a ochránění laku. Autodetailing také zvyšuje hodnu vozu, prodlužuje jeho kondici laku a zlepšuje jízdní komfort.
Doporučujeme provést profesionální autodetailing alespoň dvakrát ročně, a to alespoň před zimou a po zimě nebo před letní sezonou a po sezoně, pokud váš vůz využíváte pouze v letní sezóně. To zajistí, že vaše vozidlo zůstane v co nejlepším stavu, lak bude perfektně ochráněn a uchová si svůj dokonalý vzhled.
Lak zůstane lesklý i po dobu několika let, pokud se o lak budete náležitě starat. To zahrnuje důkladné ruční mytí kvalitními přípravky a mikrovláknovou mycí houbou k tomu určenou, důkladné usušení vozu a mít vůz ochráněn jakoukoliv kvalitní ochranou laku. Pokud ale budete pravidelně navštěvovat kartáčové myčky, tak časem dojde k opětovné degradaci laku a poškrábání laku i přes nanesenou ochranu laku.
Kompletní péče, tj. detailní čištění exteriéru a interiéru vozu, strojní leštění laku a ochrana laku vozu trvá v průměru 2 až 3 dny, tudíž 20 až 30 hodin čisté práce. Velice záleží na velikosti vozidla, stavu laku, míře znečištění a zdali se bude aplikovat základní nebo keramická ochrana laku. V případě velmi náročných projektů může kompletní péče vozu trvat i 40 až 50 hodin čistého času.
• Dodává oslňující lesk
• Dlouhá životnost cca 3 roky
• Má skvělé hydrofobní (vodoodpudivé) vlastnosti, tudíž se méně špiní a zanáší
• Údržba vozu je mnohem snazší a rychlejší
• Lak je velmi hladký a odolný vůči různým chemikáliím, UV záření a kontaminaci
• Dokáže částečně ochránit před jemnými škrábanci (vlásečnicemi)
• Je tvrdší jak lak samotný a dodává další fyzickou vrstvu na laku.
Profesionální autodetailing používá k údržbě a čištění kůže speciální kvalitní přípravky k tomu určené od osvědčených výrobců, zejména od značky Colourlock. Kůži je dobré nechat alespoň dvakrát ročně hloubkově vyčistit a naimpregnovat kvalitní impregnací kůže. Pravidelná impregnace kůže zajistí dlouhotrvající výdrž a výbornou kondici koženého interiéru vozu.
Důležitá je v první řadě prevence. Pokud má váš vůz volant potažený alcantarou, doporučují se nosit vždy rukavice určené k řízení vozu. Pot z rukou a zbytky odumřelé kožní tkáně způsobují zanešení vláken alcantary. Volant poté přichází o svůj přirozený vzhled, a i přilnavost jeho povrchu se zhoršuje. To samé platí i pro zbytek interiéru potaženého broušenou kůží. Doporučuje se nechat pravidelně alcantaru vyčistit u vašeho nejbližšího autodetailera aspoň dvakrát ročně.

Sociální sítě

Sledujte nás

Staňte se našim fanouškem a získejte cenné tipy
ohledně car detailingu.

Petr “Cattudus” Procházka
Petr “Cattudus” Procházka
Skvěle odvedená práce. Doporučuji péči o exteriér i interiér.
Philip
Philip
Všechno perfektní, doporučuji!!
Daniel Scheichl
Daniel Scheichl
Exkluzivní práce s lakem. Naprostá spokojenost, doporučuji využít služeb
Honza Laluch
Honza Laluch
Vyborna komunikace, pan Spanek vyjde vstric jakemukoliv vasemu pozadavku. Profesionalni servis, auto po jeho zasahu vypada jak nove. Vyborna prace!
Edin Lubić
Edin Lubić
Doporucuju profesionalna a poctiva praca 👍⭐️
Miloš Marek
Miloš Marek
Skvělý příjemný člověk, auto bylo po jeho práci nádherné jako nové.
Martina Rigová
Martina Rigová
Skvěle odvedená práce. Doporučuji 😉
Miloslav Viktorin
Miloslav Viktorin
Tuto firmu mohu jenom doporučit. Super jednání vše vám odborně vysvětlí co vám budou s vaším mazlíčkem dělat. A pak jenom koukáte co vám vrátí za naleštěnou a voňavou káru. Já rozhodně tam budu dál dávat klukům moje BMW 💯💯💯👍

Kontaktujte mě

Kontaktujte mě pro bližší informce o mých službách. Nebojte se mi zavolat. Poradíme vám, co pro váš vůz bude nejlepší volba.